Целодневна Детска Градина "Веселушко"

Рейтинг: 3.00
(653)
Начало!
Нещо за нас!
Правила за прием на деца в детските градини на територията на община Поморие
Материална база
Групите и персонала обучаващ децата
ХИМН!
Дневен режим
Допълнителни занимания!
Творбите на нашите деца
Важни правила за малките деца!
Музика
Отличия!
Детски филмчета
Гатанки,Букви,Числа
2012/2013 година!
2011/2012 година!
2010/2011г.
2009/2010г.
2008/2009г.
2007/2008 учебна година
За вас родители!
За контакти

БЛОГ АРХИВ
«« април 2024 »»
29 30

Новини ЗДРАВНИ СЪВЕТИ Занимавка SLIDE Видео Картички Връзки Анкета Вашето мнение! Фото Галерия

Начало! 12:49
« Обратно
Тръгване на детска градина
Тръгването на детска градина е повратен момент както в развитието на детето, така и в отношенията ви с него.Първото нещо, което трябва да направите, е да обмислите много добре нещата – неминуемо ще си задавате въпросите “Дали не е рано?”, ”Дали ще свикне?”, ”Дали няма да боледува много?”, ”Дали все пак не е по-добре да го гледа баба му?”
Предимствата на детската градина са много – децата растат в колектив, стават самостоятелни много по-рано, което изгражда отрано у тях самочувствие и увереност в себе си, те свикват да преодоляват сами трудностите, да отстояват себе си в групата. Едновременно с това всеки ден в детската градина тече обучение по определен план и система, предоставящи многостранно предизвикателство за детето и задоволяващи всичките му потребности от двигателните до чисто интелектуалните, с помощта на които се добиват необходимите знания и готовност за училище.В България детските градини приемат деца, навършили (или в определени случаи навършващи скоро) 3-годишна възраст. По-малките деца посещават ясла – обикновено това са деца на възраст 1 година и 2-3 месеца до около 2 1/2 годишни. Приемането става с подаване на молба до директора на детското заведение, което обикновено се прави пролетта за децата, които искат да тръгнат на градина от 1-ви септември, а към края на месец май в детската градина се публикува списък на новоприетите деца, които тогава трябва да потвърдят,че ще посещават детското заведение.
Опитайте също да измените режима му (ако се налага), така че да е максимално близък до този в градината – може би ще се наложи да си ляга по-рано, за да можете да ставате и да се оправяте без бързане сутрин. Имайте предвид, че в детските градини приемането на децата става до 8.30 часа и по-късното отиване е само в извънредни случаи!
Детето ще свикне напълно с градината до края на първия месец – дотогава плачовете отдавна ще са престанали и това, което ще ви бави сутрин ще са дискусиите коя играчка да вземете днес. Възможно е все пак да има рецидиви на плачливост – особено след ваканциите или след като детето е било болно и е останало по-дълго вкъщи.

Боледуването през първите два месеца е съвършено нормално и очаквано, много деца се разболяват още в края на първата седмица. Фактът, че детето боледува често в началото НЕ означава, че не е гледано добре в градината, че е държано на течение там или че е стояло голо – то просто вече е в колектив и е изложено на много по-чест контакт с вируси. А за да си изгради имунна защита, то трябва да преболедува поне няколко вирусни инфекции. Така че съвсем обичайно е първите месеци да изкарате няколко верижни разболявания – детето се разболява, остава няколко дни вкъщи, тръгва отново на градина и след седмица пак е болно. Със сигурност ще ви е много трудно, докато отмине този момент и дори може да започнете да се питате дали не сте сбъркали, като сте дали детето на детска градина и сега то е постоянно болно. Детето НЯМА да боледува постоянно – това трае най-много първите два месеца, които обаче сигурно ще ви се видят безкрайни. Важно е да не се отказвате през този период – неприятен е, но отминава.
06 Януари 09, 12:49    Коментари (9)

Дир ID:
Парола: Забравена парола