Целодневна Детска Градина "Веселушко"

Рейтинг: 3.00
(653)
Начало!
Нещо за нас!
Правила за прием на деца в детските градини на територията на община Поморие
Материална база
Групите и персонала обучаващ децата
ХИМН!
Дневен режим
Допълнителни занимания!
Творбите на нашите деца
Важни правила за малките деца!
Музика
Отличия!
Детски филмчета
Гатанки,Букви,Числа
2012/2013 година!
2011/2012 година!
2010/2011г.
2009/2010г.
2008/2009г.
2007/2008 учебна година
За вас родители!
За контакти

Новини ЗДРАВНИ СЪВЕТИ Занимавка SLIDE Видео Картички Връзки Анкета Вашето мнение! Фото Галерия

ЗДРАВНИ СЪВЕТИ / Бронхит

Бронхит
01.11.09 16:25

Какво представлява бронхита?
Когато възпалителният процес от горните дихателни пътища обхване и бронхите, е налице бронхит. Бронхитът е простудно заболяване, което се е разпространило надолу към бронхите.
Какви са симптомите?
 Срещат се различни форми на бронхит – от много лека, без повишена температура, до много тежка.
Обикновено кашлицата е много силна. Понякога детето сякаш се задъхва. Възможно е отдалече да чуете гърдите му да свирят при дишане. Родителите се тревожат, тъй като си мислят, че чуват вибрациите на слузния секрет в бронхите. В действителността слузта е в гърлото и звуците от нея се предават на гръдния кош. Ето защо не бива да се безпокоите.
 Лекият бронхит, без повишаване на температурата, без силна кашлица и без загуба на апетит е само малко по-сериозно заболяване от хремата. Но ако детето се чувства зле, ако кашля често и не му достига въздухът или температурата му е над 38.5 градуса, трябва същия ден да се извика лекар, защото съвременните лекарства помагат в случаите, когато действително са необходими.
 Ако малкото бебе кашля често, трябва да бъде прегледано, независимо от това, дали температурата му е повишена или не, защото през първите месеци може да има тежки инфекции, които протичат без висока температура. Ако апетитът на детето и общия му вид са задоволителни, не е нужно да се тревожите.

Пневмония
Какво представлява пневмонията?

Възпалението на белодробната тъкан се нарича пневмония. Обикновено възпалението достига до алвеолите по бронхиален път, рядко по кръвен път. Пневмонията е толкова по-тежко заболяване, колкото по-малко е детето. Най-тежко протича тя у новородените, у недоносените и изкуствено хранените бебета.
Какви са причините за пневмонията?
Причинители са обикновено гноеродните коки- пневмококи, стафилококи и др.
Какви са симптомите?
Бактериалната пневмония обикновено започва няколко дни след началото на вирусно заболяване, но понякога започва и съвсем неочаквано. Съмнения за пневмония съществуват, когато температурата е до 39.4-40 градуса Целзи, дишането се ускори и детето кашля. В началото състоянието често се съпровожда с повръщане, малкото дете може да получи и гърч. Съвременните антибиотици бързо лекуват бактериалната пневмония, ако лечението започне навреме. Разбира се, ако детето ви има повишена температура и кашлица трябва да извикате лекар.
По-често срещани са вирусните пневмонии (много хора ги наричат пневмонии, изкарани на крак). Макар че обикновено са устойчиви на антибиотици, тези пневмонии се лекуват с тях, защото някои видове трудно се различават от бактериалната пневмония. Общото състояние на детето не е много тежко, макар че болестта може да продължи дълго. Те се характеризират с бавно, но непрекъснато подобрение през период от 2 до 4 седмици.

Дир ID:
Парола: Забравена парола